vo štvrtok 13.4.2023 sa bude konať v našej škole vernisáž Cesta svetla.

V piatok 14.4.2023 bude prebiehať zápis budúcich prváčikov.

Tieto dva dni ŠKD bude v poobednej prevádzke iba do 15.00 hod. Ranná prevádzka ostáva nezmenená.

Ďakujeme za pochopenie

oznamujeme Vám, že veľkonočné prázdniny budú od 6.4.2023 do 11.4.2023.

ŠKD v prevádzke počas veľkonočných prázdnin nebude. Nástup do školy je 12.4.2023.

• ZÁPIS DO 1.ROČNÍKA

Vážení rodičia a budúci prváci,

s radosťou Vám oznamujeme, že naša základná škola organizuje zápis do 1. ročníka pre nový školský rok. Ak hľadáte kvalitné vzdelanie pre svoje deti, ste na správnom mieste.

Naša škola ponúka moderné vzdelávacie metódy, ktoré sú prispôsobené individuálnym potrebám každého žiaka. Naši pedagógovia sú skúsení a motivovaní učitelia, ktorí sa venujú každému žiakovi osobitne a pomáhajú mu rozvíjať jeho schopnosti a záujmy.

Okrem kvalitného vzdelania sa v našej škole deti naučia kritickému mysleniu a tímovej spolupráci, čo sú dôležité zručnosti pre úspešné zvládanie života. Taktiež ponúkame množstvo zaujímavých aktivít a kultúrnych podujatí v našich nových spoločenských priestoroch.

Tešíme sa na Vašu návštevu a možnosť privítať Vaše deti v našej škole.

Viac informácií ohľadne zápisu nájdete tu (hlavné menu - Zápis do 1.roč.).

na základe rozhodnutia riaditeľky školy Vám oznamujeme, že dňa 22.3.2023 (streda) žiaci 2. stupňa budú mať riaditeľské voľno z dôvodu Testovania 9 - 2023.

22.3.2023 v školskej jedálni sa bude variť len pre žiakov 1. stupňa a žiakov 9. ročníka.

Mgr. Diana Mosná, PhD.

• KARNEVAL 7.2.2023

Fašiangové oslavy sa na Slovensku už tradične spájajú so zábavou, veselosťou, hrami, ale aj karnevalmi. Ani tento rok to nebolo inak. Naši žiaci sa spolu s rodičmi a učiteľmi v duchu starých zvyklostí stretli na karnevale v tradičných, ale aj moderných maskách. Pre návštevníkov sme pripravili výborné občerstvenie, tanečnú zábavu a tombolu s množstvom zaujímavých cien. Vrcholom večera však bola výborná nálada a nekonečné úsmevy našich detí. Celkový výťažok z akcie 1994,35 eur bude využitý na pokrytie časti nákladov na plánované detské ihrisko.

Týmto chceme ešte raz poďakovať všetkým rodičom, podporovateľom, darcom a všetkým zúčastneným za vytvorenie skvelej atmosféry a množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

Tešíme sa na vás o rok.

• Program detského fašiangového karnevalu

Od 15.30 h

• príchod hostí cez hlavný vchod a odloženie kabátov v šatni svojich detí

Od 15.30 h možnosť prezlečenia detí do kostýmov:

• pre dievčatá 1.A trieda na 1. poschodí
            • pre chlapcov 2.A trieda na 1. poschodí
            • 4.D trieda na 1. poschodí
            • deti si po prezlečení do kostýmov odnesú svoje osobné veci do svojej šatne

Od 15.30 h do 16.25 h

• predaj tombolových lístkov pri vrátnici – 2 €

Od 16.00 h

• hlavný program:
              • Gillányi Juraj z 3.A, hra na flaute
              • príhovor pani riaditeľky školy Mgr. Diany Mosnej, PhD.
              • príhovor pani Mgr. Kasmanovej Kataríny z Rady rodičov
              • vystúpenie žiakov z 1.B, 2.B, 3.B, 4.A a SZUŠ
              • losovanie tomboly
              • spoločný tanec zúčastnených detí pod vedením pani Mariky Topoľskej, dipl. um.
              • voľná zábava

Od 16.30 h

• bufet v priestoroch jedálne

• punč, šiška – 2 €
            • punč, pagáč – 2 €
            • pagáč, šiška – 2 €
            • punč – 1,50 €
            • šiška – 1,50 €
            • pagáč – 1,50 €

O 19.00 h

• ukončenie detského fašiangového karnevalu

Od 15.30 h do 17.00 h

• vyzdvihnutie detí z ŠKD pri hlavnom vchode od službukonajúcej vychovávateľky

Vyzbierané finančné príspevky budú použité na zriadenie detského ihriska.

• Zmena výšky príspevku na stravovanie od 1.1.2023

Na základe všeobecne záväzného nariadenia č. 11/2022 mestskej časti Bratislava-Petržalka sa upravuje výška príspevku a spôsob jeho platby na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Bratislava-Petržalka.

Usmernenie č. 1/2022 k novoprijatému VZN č. 11/2022

Všeobecne záväzné nariadenie č. 1/2012 zo dňa 17. 04. 2012 o určení výšky príspevku a spôsobe jeho platby na čiastočnú-školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Bratislava-Petržalka v znení neskorších dodatkov.

1. Úprava finančných pásiem na úhradu stravného pre zákonných zástupcov detí žiakov a zamestnancov škôl.

Touto novelou bolo určené finančné pásmo č.5 viď príloha č.1 –finančné pásma A a B, z ktorých vyplýva:

Výpočet v priemere na 20 pracovných dní vychádza  takto:

Základné školy žiaci     1.stupňa

do 01. 01. 2023 - 1,21 €  x 20 dní = 24,20 € +10 € réžia = 34,20 €

od 01. 01. 2023 - 2,10 € x 20 dní = 42,00 € +10 € réžia = 52,00 €

Základné školy žiaci     2.stupňa

do 01. 01. 2023 - 1,30 € x 20 dní = 26 € +10 € réžia = 36,00 €

od 01. 01. 2023 - 2,30 € x 20 dní = 46,00 € +10 réžia = 56,00 €

Platnosť nadobúda od 01. 01. 2023  a  platby za stravné sú splatné do 25.dňa v predchádzajúcom mesiaci.

Všeobecne záväzné nariadenie mestskej časti Bratislava-Petržalka č. 11/2022

Soňa Záhorcová
            vedúca ŠJ

oznamujeme Vám, že vianočné prázdniny sú od 23.12.2022 do 06.01.2023.
            Nástup do školy bude dňa 09.01.2023.

Mgr. Diana Mosná, PhD.

Z dôvodu vysokej chorobnosti sa vianočná besiedka a bazár, ktoré sa mali konať 21.12.2022 presúvajú na január.
            O presnom termíne konania besiedky a bazáru vás budeme informovať po prázdninách.

Prajeme krásne prežitie sviatkov a tešíme sa na vás v januári.