• Ak veríš zázrakom...

Žiaci 3. B navštívili 23. januára známe divadlo Nová scéna, aby sledovali na javisku hudobno - tanečnú show Ak veríš zázrakom.

Hlavnými postavami hry boli dvaja kamaráti hľadajúci dieťa, ktoré nemá predstavivosť, neverí v moc fantázie a nevie snívať s otvorenými očami. Prisahali divadelným múzam, že ho nájdu aj keby mali prejsť celý svet. Ich náročnou úlohou bolo naučiť dieťa snívať a veriť na zázraky... Podarí sa im splniť daný sľub?

Prelínanie dejov známych rozprávok vo forme citlivých dialógov, zaujímavej scény a tanca, príjemnej scénickej hudby, pekných kostýmov tretiakov zaujali a mali z hudobného predstavenia hlboký umelecký zážitok :) .

• Spomienka na milú akciu

V decembri sa uskutočnila v priestoroch našej školy krásna sviatočná akcia. Predvianočný čas sme strávili spolu s rodičmi, deťmi a priateľmi školy na jedinečnej Vianočnej akadémii. Všetci sme sa tešili na zaujímavý program, ktorý pre zúčastnených pripravili žiaci a kolektív zamestnancov školy.

Vianočnú akadémiu s názvom „Čaro Vianoc“ otvorila privítaním všetkých prítomných pani riaditeľka Diana Mosná. Svoju šikovnosť predviedli žiaci prvého stupňa rôznymi kultúrnymi vystúpeniami. Programu sa zúčastnili aj členovia gymnastického klubu a žiaci súkromnej umeleckej školy. V aule bola nainštalovaná výstavka žiackych prác pod názvom „Čaro zimy.“

Rodičia, starí rodičia, hostia i priatelia školy si mohli zakúpiť lístky do tomboly a vyhrať nádherné vianočné ceny.

Výrobky s vianočnou tematikou, ktoré vytvorili naše šikovné deti v školskom klube bolo možné zakúpiť na malých vianočných trhoch.

Pre návštevníkov bolo v bufete pripravené chutné slané i sladké občerstvenie. Získané finančné prostriedky z tejto milej akcie prispejú k vybudovaniu športového ihriska v areáli školy.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za príjemne strávený večer a vytvorenie veselej predvianočnej nálady.

Vianočná akadémia nám pripomenula čarovné obdobie, ktoré v sebe spája ikonický pokoj, radosť a šťastie. Potešili nás srdečné slová vďaky i chvály rodičov a rozžiarené oči šťastných detí.

Čo viac si môžeme priať ako nádherný pocit spriaznených spokojných ľudí a úprimnú radosť všetkých detí ❤.

Nech tieto krásne chvíle a neopakovateľné zážitky pokračujú i v ďalších spoločných stretnutiach a akciách našej školy!