• Program detského fašiangového karnevalu

Od 15.30 h

• príchod hostí cez hlavný vchod a odloženie kabátov v šatni svojich detí

Od 15.30 h možnosť prezlečenia detí do kostýmov:

• pre dievčatá 1.A trieda na 1. poschodí
            • pre chlapcov 2.A trieda na 1. poschodí
            • 4.D trieda na 1. poschodí
            • deti si po prezlečení do kostýmov odnesú svoje osobné veci do svojej šatne

Od 15.30 h do 16.25 h

• predaj tombolových lístkov pri vrátnici – 2 €

Od 16.00 h

• hlavný program:
              • Gillányi Juraj z 3.A, hra na flaute
              • príhovor pani riaditeľky školy Mgr. Diany Mosnej, PhD.
              • príhovor pani Mgr. Kasmanovej Kataríny z Rady rodičov
              • vystúpenie žiakov z 1.B, 2.B, 3.B, 4.A a SZUŠ
              • losovanie tomboly
              • spoločný tanec zúčastnených detí pod vedením pani Mariky Topoľskej, dipl. um.
              • voľná zábava

Od 16.30 h

• bufet v priestoroch jedálne

• punč, šiška – 2 €
            • punč, pagáč – 2 €
            • pagáč, šiška – 2 €
            • punč – 1,50 €
            • šiška – 1,50 €
            • pagáč – 1,50 €

O 19.00 h

• ukončenie detského fašiangového karnevalu

Od 15.30 h do 17.00 h

• vyzdvihnutie detí z ŠKD pri hlavnom vchode od službukonajúcej vychovávateľky

Vyzbierané finančné príspevky budú použité na zriadenie detského ihriska.

• Zmena výšky príspevku na stravovanie od 1.1.2023

Na základe všeobecne záväzného nariadenia č. 11/2022 mestskej časti Bratislava-Petržalka sa upravuje výška príspevku a spôsob jeho platby na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Bratislava-Petržalka.

Usmernenie č. 1/2022 k novoprijatému VZN č. 11/2022

Všeobecne záväzné nariadenie č. 1/2012 zo dňa 17. 04. 2012 o určení výšky príspevku a spôsobe jeho platby na čiastočnú-školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Bratislava-Petržalka v znení neskorších dodatkov.

1. Úprava finančných pásiem na úhradu stravného pre zákonných zástupcov detí žiakov a zamestnancov škôl.

Touto novelou bolo určené finančné pásmo č.5 viď príloha č.1 –finančné pásma A a B, z ktorých vyplýva:

Výpočet v priemere na 20 pracovných dní vychádza  takto:

Základné školy žiaci     1.stupňa

do 01. 01. 2023 - 1,21 €  x 20 dní = 24,20 € +10 € réžia = 34,20 €

od 01. 01. 2023 - 2,10 € x 20 dní = 42,00 € +10 € réžia = 52,00 €

Základné školy žiaci     2.stupňa

do 01. 01. 2023 - 1,30 € x 20 dní = 26 € +10 € réžia = 36,00 €

od 01. 01. 2023 - 2,30 € x 20 dní = 46,00 € +10 réžia = 56,00 €

Platnosť nadobúda od 01. 01. 2023  a  platby za stravné sú splatné do 25.dňa v predchádzajúcom mesiaci.

Všeobecne záväzné nariadenie mestskej časti Bratislava-Petržalka č. 11/2022

Soňa Záhorcová
            vedúca ŠJ

oznamujeme Vám, že vianočné prázdniny sú od 23.12.2022 do 06.01.2023.
            Nástup do školy bude dňa 09.01.2023.

Mgr. Diana Mosná, PhD.

Z dôvodu vysokej chorobnosti sa vianočná besiedka a bazár, ktoré sa mali konať 21.12.2022 presúvajú na január.
            O presnom termíne konania besiedky a bazáru vás budeme informovať po prázdninách.

Prajeme krásne prežitie sviatkov a tešíme sa na vás v januári.

• Mikuláš

Aj tento rok sme pripravili pre žiakov predvianočné príjemné rozptýlenie a aspoň na okamih sme zabudli na školské povinnosti.
            Príchodom svätého Mikuláša, anjelika a čerta sme si navodili čarovnú atmosféru a okrem chutnej maškrty nám Mikuláš dožičil aj vianočné kino s pukancami a punčom, ktoré sme si spoločne vychutnali v novozriadenom multifunkčnom centre.

• Výstava v Danubiane - 2.D

2. decembra žiaci 2.D triedy navštívili v Danubiane výstavu ilustrátorky a spisovateľky Márie Neradovej, ktorá mala názov Brlôžky.

V jednej z miestností tejto galérie mohli žiaci obdivovať veľkoplošné farebné ilustrácie, ktoré sa stali predlohou k vydaniu knihy s rovnomenným názvom. Knihu si mohli naši malí umenovedci prelistovať a poprezerať. Rovnako netradične zrelaxovali na veľkých vankúšoch umiestnených v  strede miestnosti. Odtiaľ si jednotlivé príbehy zvieratiek a ich brlôžky mohli v ležiacej polohe prezerať a obdivovať. Aj napriek náročnému presunu v typickom zimnom počasí, výstava zanechala u všetkých priaznivý dojem.

Touto akciou sme nadviazali na spoznávanie kníh, spisovateľov, ilustrátorov, literatúry a umenia zážitkovou formou, keď sme ešte pred mesiacom navštívili 3. novembra Miestnu knižnicu Petržalka. V takomto „zážitkovom učení sa“ chceme pokračovať aj v ďalších mesiacoch aktuálneho školského roka.

Mgr. Jarmila Bobáková

• Príspevok do ZRPŠ

dovoľujeme si Vám pripomenúť príspevok do ZRPŠ na školský rok 2022/2023.

Sumu 20 € na rodinu Vás prosíme uhradiť ideálne do konca roka 2022 na číslo účtu:

SK79 8330 0000 0020 0171 6085

V prípade, že máte možnosť poslať na účet vyšší finančný obnos, použije sa to na ďalšie aktivity pre deti.

Využitie  finančných prostriedkov z Rady rodičov z minulého šk. roka a plán využitia pre tento šk. rok 2022/2023 nájdete na tomto odkaze: Finančné prostriedky z Rady rodičov

Za Vašu finančnú podporu Ď A K U J E M E, nakoľko vďaka Vám majú naše deti možnosť zažiť v škole tak veľmi žiadané spestrenie počas vyučovania a kultúrny program.

Rodičia zastupujúci RR pri ZŠ Prokofievova

• Výstava - Bibliotéka a Pedagogika 2022.

Žiaci z 3. A triedy sa vybrali 10. novembra na výstavu kníh Bibliotéka a Pedagogika 2022.

Zúčastnili sa dvoch besied - s p. Kerekesovou, scenáristkou a režisérkou animovaného seriálu Websterovci, kde sa dozvedeli mnoho zaujímavostí z prípravy a natáčania seriálu.

O knihe Zvieratká z Jakubovho kopca sa rozprávali s p. spisovateľkou Mašlejovou a ilustrátorom p. Paľom. Otázky detí nemali konca-kraja, odniesli si inšpiratívne informácie.

Poprezerali si detskú literatúru z vydavateľstva Albatros a mnohé si odniesli domov novú knižku.